Neděle 26. ledna 2020, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. ledna 2020 Zora

Hvězda Skylink a CS Link opět „září“…

27. 03. 2015 13:35:30
Je neuvěřitelné, co si tato společnost a její satelitní platforma na našem mediálním trhu troufne. Stejně neuvěřitelné je, že nehorázné obchodní praktiky, které provozují, nadále trvají. Právníci v této zemi nejsou schopni najít kličku na reklamní slogan „bezplatně“. Zato za pořádný bakšiš dokáží obhajovat kdejakého gaunera, který podle jasných pravidel práva a hlavně zdravého rozumu patří za katr.

Nejsem právník, ale doživotně bezplatné užívání (po vstupní investici), jak kázal Skylink při lapání zákazníků, si já a desetitisíce dalších domácností, vysvětlili jednoduše a prostě - při náběhu digitálního vysílání si pořídím satelitní přijímač (tenkrát možno pouze s analogovým výstupem) s kartou Skylink, satelitní anténu a mám „doživotně“ klid. Vše zhruba za 6500 Kč. Kdo má zájem, najde si odkaz na směrnici EU na používání slova zdarma. Z tohoto materiálu lze dovodit, že satelitní platformy Skylink a CS Link používají výrazů, "bezplatně“ neoprávněně a tímto postupem klamou spotřebitele.

Další "klamání" firmy Skylink a CS Link je na Nobelovu cenu - za okrádání.

Jejich aktivity, jenž se budu snažit obecně popsat, začaly výměnou dekódovací karty prodávanou společností Skylink (za bratru 2500 Kč), jenž měla umožňovat doživotně bezplatně, nebo jinak zdarma, sledovat základní nabídku pozemních programů, které platíme v koncesionářském poplatku ČT. Tento „luxus“ umožňoval majitelům s nedostatečným pokrytím (zatím) sledovat vše, za co platí.

Zdůvodnění výměny? Nový formát přenosu, který původní karty CryptoWorks neumožňují za kartu „Výměna“ (Skylink Irdeto), a to úplatně za 600 Kč. Rozumíte tomu? Váš poskytovatel si změní kódování přenosu a vy to zaplatíte. Vy jste o to žádali? Aby to jako okrádání nebilo do očí, měli jste možnost výše zmíněný obolus utratit za některé programové balíčky. I když vás vůbec nezajímaly! Firma si sama udělala malou domů, pardon, pěkně mastnou, při nezanedbatelném počtu uživatelů.

A opět, jak je u výše zmiňovaných firem zvykem, další finta. Majitelé analogových přijímačů dostali kartu Irdeto, nakódovanou s možnost používat kartu i v budoucím digitálním přijímači. Majitelé digitálních přijímačů měli smůlu – karta v jiném přijímači nejde – můj případ. Na chatě mám analogový, doma digitální a v obou funguje jen ta z chaty. Souvislosti vysvětlím níže a omluvte počty. Jsou pouze pro vaši orientaci.

A jsme (zatím) v konečné fázi tunelu na zákazníky – zavedení servisního poplatku.

Oficiální zdůvodnění: Servisní poplatek pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize Skylink.

A už to jelo! I přes směšnou pokutu 15 milionů, popsanou v mém posledním článku.

V září roku 2012 zaplatili zákazníci první bakšiš – 29 Kč/měsíčně.

Při zhruba 1,5 milionu zákazníků slušná sumička na provoz, že? Přepočteno na rok – zhruba málo přes půl miliardy! Jaká suma odteče do sídla firmy v daňovém ráji – Lucemburku (mající necelý půl milionu obyvatel) vědí jenom její majitelé. Náš stát to evidentně nechává v klidu a tak firma malinko „přitlačila“.

Od 1. února 2014 navýšila poplatek na 33 Kč/měsíčně. No, řeknete si „pětikačka“! Ale pro naši šikulku je to měsíčně dalších 7,5 milionků, ročně už skoro 600 milionů! Safra, ty provozní náklady nám rostou! To víte, HD programy přibývají a zákazníci jsou nároční, že?

Grand rabování“ pokračuje letos. Ta pětikorunka byl jenom testík – klídek, pohoda, lidé „zafrfňali“, stát nezařechtal tak proč nezvýšit, že? A hned o 22 korun měsíčně. Takže, vážení zákazníci, od 1 dubna „jedeme“ za 55 Kč/měsíčně. Bonus mě upřímně potěšil. Zaplacením nějakého balíčku programů nad základ, je vám servis platba odpuštěna.

Jinými slovy, když šikulkám nacpete nějakou stovečku, vlastně máte satelitní příjem, jak hlásá známá reklama, z a d a r m o !! Tak voco vám de?

Nějak zapomněli přiznat, že si firma polepšila ročně zisk na zhruba miliardu. No řekněte, která firma v Česku se může pochlubit takovou rentabilitou. Možná ČEZ, Škodovka, nějaký operátor, moc mě jich nenapadá.

Pro budoucí i stávající zákazníky má firma další bezva praktiku. Stručně řečeno – nezaplatíš servis a do roka a do dne můžete svoji dekódovací kartu hodit do koše!! S přijímačem a anténou se můžete maximálně vyfotit. Bezva investice, že?

Jak to vypadá v praxi? U stávajících zákazníků, kteří kartu pořídili v minulosti, a ve víře doživotní bezplatnosti, za částku kolem 2500 Kč (já „jen“ za 2000 Kč, neb jsem kupoval pro celý dům a dostal množstevní slevu), přičteme výměnu na jiný systém a jsme zhruba na 3000 Kč. Jste nespokojen a nelíbí se vám poplatek? Přestaňte platit. Právě jsem učinil výše zmiňované, včetně vyčíslené částky a koše.

Na podnět diskuze, upravuji některé detaily. Dekódovací kartu jde určitou fintou před ukončením roční absence platby a hozením do koše obnovit. Když tento termín "prošvihnete" stojí vás aktivace již 299 Kč" (viz návod v diskuzi). Nechám na vás, zda je to rozumné. Skylink sází na českou pohodlnost a tak lidé raději budou hudrovat a hlavně platit. Přístroj prý můžete zatím, než firma "zmoudří" (?), používat pro jiný satelitní, myšleno zahraniční, příjem. Doporučeno pro učení cizích jazyků, hudebních, sportovních přenosů a jiné aktivity. Můžete, to je fakt, pokud máte na anténě nainstalován i jiný přijímač družice než českou Astru. Mnoho lidí prý takto používá. Znáte nějaké? Takže nefotit a učit se, učit se...

Konstatuji - PROČ? Zaplatil jsem si český satelit...

Pro ty kteří se rozhodli pro "báječné" služby firmy Skylink a CS Link, a plánují zakoupit nějaký HD satelitní přijímač, stručný návod (a možné varování):

  1. Zakupte si u nějakého autorizovaného prodejce dekódovací kartu pod obchodním názvem Karta Standard HD M7 za doporučenou maloobchodní cenu 19,90 EUR včetně DPH (cena v Kč dle aktuálního kurzu).
  2. Po zakoupení dekódovací karty je nezbytná Registrace služeb Skylink (Registrační poplatek činí 999 Kč jednorázově včetně DPH) a úhrada Servisního poplatku (935 Kč/rok včetně DPH). Tím dojde k uzavření smlouvy,

Jak jednoduché, že? Shrneme vaši investici: satelitní přijímač, satelitní anténa včetně montáže, dekódovací karta Irdeto, registrace a jednorázově roční servisní poplatek (3000, 1700, 540, 999, 935) tj. zhruba 7174 Kč. Máte rok zajištěn „bezplatný“ příjem. Poté už budete platit pouze servisní poplatek, který momentálně činí jen 55 Kč/měs.

Přičtěte si koncesionářský poplatek ČT a jste na dvou stovkách měsíčně. Ale ten výběr programů panečku – zadarmo!!

Jelikož stát tuto lumpárnu a obchodní praktiky Skylinku trpí, je na vás, zda vám další budoucí eskapáda s poplatky a možnými „vychytávkami“ nevadí.

Osobně jsem vyléčen a dokonce dvojnásobnou investici jsem oželel. Ucho se prostě utrhlo. Můžete mě litovat, ale netrvám, že se mými radami musíte řídit. Jsem jenom obyčejný oklamaný spotřebitel.

Závěr: Vrátil jsem se ke společné anténě, na chatu jsem si pořídil normální anténu a díky rozšíření pozemního vysílání, koukám „jenom“ na zhruba dvacet programů.

*A jejda, další pohroma se řítí na kabelové televize. Právě jsem se dozvěděl, že Nova i Prima budou požadovat servisní poplatek od jejich provozovatelů za šíření svých HD programů. Dosud Skylink a UPC přebírají z d a r m a (!!) ale nabízejí v jejich balíčcích za pár stokorunek.

Tak se připravte, balíčkáři...

Děkuji za přečtení. Jiří

Autor: Jiří Mitáček | pátek 27.3.2015 13:35 | karma článku: 36.75 | přečteno: 1976x

Další články blogera

Jiří Mitáček

Geniální pan prezident…

Skoro už nejsem bloger. Nerozumím politice a často jsem zde deklaroval. Děkuji mému věku a životním zkušenostem, že jsem relativně duševně zdráv.

2.7.2019 v 23:54 | Karma článku: 25.83 | Přečteno: 922 | Diskuse

Jiří Mitáček

Jednoruký syndrom...

Není to vědecká studie, či nové objevení Ameriky. Pouze mé vnímání stále se stupňující virtuální revoluce. Že mě to také „dožene“?

6.5.2019 v 10:51 | Karma článku: 24.07 | Přečteno: 372 | Diskuse

Jiří Mitáček

Proč se, prosím tě, nerozvedeš?...1

Už dlouho mě toto téma vrtá v myšlenkách. Dokonce jsem položil titulkovou otázku několika dobrým kamarádkám. Jejich manželství jsou, či ve dvou případech už byla, soužitím formálním. Skoro se mi chce napsat sourozeneckým, ale...

7.3.2018 v 23:51 | Karma článku: 25.21 | Přečteno: 973 | Diskuse

Jiří Mitáček

Volba prezidenta 2018…

Neskutečné a myslel jsem, že nebudu komentovat. Musím, ač se mi to dost politicky „ekluje“. Než začnu svou úvahu, sděluji, že jsem volil pana Drahoše.

14.1.2018 v 0:17 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1008 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Lukáš Burget

Pokroková soutěž Miss Germany: Bez plavek a bez chlapů!

Noviny informují o změnách v duchu pokroku také v takových počinech, jako je soutěž miss. Ve vysoce pokrokovém Německu se usnesli, že příští vítězku Miss Germany bude vybírat porota ze samých žen.

26.1.2020 v 18:46 | Karma článku: 18.46 | Přečteno: 278 | Diskuse

Pavel Vrba

Babizny se nemění

ani po staletí. A kolik takových jsem už v životě poznal. A kolikrát jsem i zažil na vlastní kůži, když se do člověka zakousnou svými hnijícími zuby, z nichž vypouští otravné jedy v klevetách a závisti.

26.1.2020 v 14:16 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 468 | Diskuse

Jan Pražák

Jak Maruška rozsedla prkýnko na záchodě

„Honzo, musím ti vynadat!“ Pravila Maruška a pohlédla na mě přísně přes cukrárenský stolek s dvěma šálky vonící kávy a dvěma talířky se zatím nenačatými větrníky. „Copak strašnýho jsem ti udělal?“ Zeptal jsem se nevěřícně.

26.1.2020 v 14:14 | Karma článku: 21.01 | Přečteno: 491 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Tři chlapi s dietou

Obecná představa chlapa, dejme tomu na oslavě narozenin, většinou vizualizuje člověka v kalhotách, který v jedné ruce třímá vepřovou kotletu a ve druhé džbán piva.

26.1.2020 v 11:51 | Karma článku: 18.38 | Přečteno: 420 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Galérka nebo úderka?

Čeština je kouzelná a velmi tvořivá řeč. Samozřejmě jiné jazyky neznám tak dokonale, abych byl schopen posoudit, zda něco podobného umí také.

26.1.2020 v 9:48 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 354 | Diskuse
Počet článků 142 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1733

Obyčejný chlap, rentiér, pracovně se státem vyrovnaný. Listopad 1989 bude trvale patřit mezi nejšťastnější měsíce mého "brožovaného" života. Jsem optimista a spokojen, že svobodu mohu prožívat. A na plný "pecky".

 

TOPlist

Najdete na iDNES.cz